Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Listové kaktusy

Listové kaktusy

Sú to epifitné kaktusy najčastejšie z rodu Epiphyllum (resp.Philocactus). Medzi epifitné listové kaktusy sa zaradzujú aj rôzne vianočné, veľkonočné kaktusy (Schlumbergera, Zygocactus).

Moje pestovanie:

Počas vegetačného obdobia (jar-jeseň) ich mám vonku v miernom polotieni. Majú radi dostatok vody, nevadí im ani dlhšie daždivé počasie. Potrebujú výživný humusový substrát. Koncom jesene nástupom prvých mrazov ich umiestnim do pivnice, kde prečkajú úplne nasucho až do jary. Na jar ostrihám z nich obschnuté, staré poškodené články (listy) a umiestnim ich von. Prvé jarné dni treba dať veľký pozor na mrazy, ktoré by ich mohli zabiť. Po vynesení z pivnice ich asi týždeň pritieňujem záclonou aby si zvykli na slnko. Prvá jarná zálievka sa uskutoční týždeň po odzimovaní.

V čase apríl-máj nasadzujú kvetné puky, ktoré sa vyvýjajú asi mesiac a vykvitnú koncom mája -júna

Počas vegetačného obdobia ich pravidelne hnojím kaktusovým resp. iným hnojivom na podporu rastu a tvorbu kvetov.

Na jeseň kaktusy nasadzujú puky opäť, lenže v mojich  podmienkach keď putujú do pivnice už nevykvitnú.  Koncom jesene by sa mali umiestniť do chladnej svetlej miestnosti (zimné záhrady, verandy, chodby) aby mohli (november-december) vykvitnúť. V tomto čase ich polievame minimálne. Po vykvitnutí ich prestaneme polievať úplne a umiestnime do chladnej miestnosti, kde prečkajú bez vody až do jary.

http://www.ireceptar.cz/zahrada/pokojove-rostliny/jak-pestovat-listove-kaktusy-vanocni-velikonocni-a-epifyly/

http://kkplzen.eu/index.php/forum/5-kaktusy/7158-listove-kaktusy

Ja pestujem 3 druhy listových kaktusov. Presné názvy nepoznám. Kvitnú pravidelne každý rok nádhernými obrovskými kvetmi. Môžte posúdiť sami ... smiley

1.červený

 

2. žltý

 

3. ružový

TOPlist

© www.kaktusy.wbl.sk,

Založenie stránky: 10.02.2008 19:41:43